STUDIE V REALIZACI

Interiér rodinného domu Pod ďáblickou hvězdárnou

Čtyřčlenné rodině se právě v těchto okamžicích buduje nový domov v pražské části Ďáblice. Rodinný dům je dvoupodlažní a nachází se v něm spousta prostoru pro společenské aktivity nebo soukromé zašívání se. Rodina se bude stěhovat ze svého původního rodinného domu, takže bylo hned prvním zadáním zabezpečit v novém interiéru dostatek úložného prostoru, ale samozřejmě ne na úkor pohodlí a vzhledu místností.

Ptáme se, co by si rádi klienti odnesli ze svého předešlého interiéru a zde to byly obrazy, které jsou navrženy nad jídelním koutem. Každý větší prvek jako jsou pohovka, jídelní stůl a kuchyňský ostrůvek v této místnosti je možné obejít ze všech stran, aby byla úplná volnost pohybu pro více lidí v domácnosti.

V prostorném pokoji s kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem je hlavním motivem podélná stěna, ve které klienti nepotřebují ukazovat její obsah. Také si zde přáli pracovní místo, které je možné zakrýt, a to výsuvnými dvířky na míru. Morčata jsou pro rodinu velkou součástí a mají zde své důležité místo, aby si mohli z klece vyskočit a pohybovat se libovolně po podlaží.

V interiéru jsme při výběru materiálu zvolili dva základní materiály a to jsou „tabákový" dub a kašmírová šedá. Podlaha byla výběrem majitelů. Ti si materiál vybrali velmi dobře, protože se k němu jednoduše mohl zvolit protiklad tmavého dřevěného dekoru, protože oba dekory v sobě mají šedivé odstíny.

Po architektonické studii řešíme s klienty vnitřní uspořádání šatních skříní podle jejich vlastního přání. Důležitými faktory jsou druhy oblečení, které zde chtějí uskladňovat. Jestli jsou to dlouhé šaty, které potřebují dostatečnou výšku ve skříni, obleky, které se musí určitě pouze věšet anebo množství bot, které majitelé nosí. Určitě v rozložení sehrává roli i samotná výška osob, které budou skříň používat, aby jim denní používání skříně bylo pohodlné.

Ve spolupráci s Ing. arch. Sára Benešová

Novostavba/Rodinný dům/Individuální bydlení
3 000 000 ,- Kč
Ďáblice, Praha
2022
1. nadzemní podlaží
2. nadzemní podlaží